פארק החייל האוסטרלי

פינת אבא אחימאיר - שאול המלך
שיתוף

עיריית באר שבע בשיתוף עם קרן פראט הקימו את "פארק החייל האוסטרלי" פארק חברתי שמשמש מרכז חינוך נגיש ומעביר ופועל בהתאם לערך הנגישות והשילוב.
הנגשה חברתית וממנה נגישות פיזית, הם העקרונות שהובילו את הפרויקט משלב התכנון והבנייה ועד לשלב ההפעלה של המודל החברתי : גן שעשועים נגיש וחווייתי לכלל האוכלוסייה המותאם לאנשים עם צרכים מיוחדים בכך למעשה משמש מנוף ליצירת שינוי חברתי ולקידום שילובם של ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים בחיי הקהילה.
הרעיון עליו מתבסס פארק החייל האוסטרלי הוא כבוד האדם ללא הבדל גיל, מין, דת, מוצא או יכולת תפקודית.
הפארק שוכן בעיר באר שבע, בצומת הרחובות אבא אחימאיר - שאול המלך ומופעל באמצעות מנהל החינוך בעירייה, מתוחזק ע"י אגף האחזקה וכפוף לנהלי העירייה.
הפארק מנציח את חיילי אנז"ק שלחמו לכיבוש הארץ מידי הטורקים במלחמת העולם הראשונה.
מתקיימים בפארק ביקורים וסיורים מתואמים לקבוצות מהארץ ומחו"ל בנושא כיבוש באר שבע באמצעות חילות אנז"ק ולמען העברת החזון החברתי של המקום הלאה.
פסל חייל אוסטרלי הרכוב על סוס מסתער מותקן במתחם האמפיתיאטרון, יחד עם שלטי מידע נגישים על הקרב, ממחישים ומסבירים על המורשת של המקום.

איך מגיעים

פרטים נוספים

שעות פעילות

ראשון עד חמישי 11:00 – 21:00

שישי 8:30 – שעה לפני כניסת שבת

שבת 8:30 – 21:00

יצירת קשר

טלפון: 08-6109275
נגישות: נגישות חלקית (יש לתאם הגעה מראש)

המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי חברת יעדים. חברת יעדים אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. **מימוש ההטבה מותנה בהצגת תעודת תושב/תעודת זהות/רישיון נהיגה ט.ל.ח

המועדפים שלי 0
יצירת קשר חיפוש