מתחם הקטר 70414

שד’ טוביהו 65 - פינת עלי דיוויס, העיר העתיקה
שיתוף

מתחם הקטר נמצא במקום קסום בלב ליבה של העיר באר שבע, בין העיר העתיקה לחדשה, היכן ששכנה פעם תחנת הרכבת הישנה של באר שבע עוד מימי השלטון העותומני, ונשארה עזובה למשך שנים עד לחידושה בתחילת שנות ה 2000.

במבצע מיוחד הובא לתחנה קטר הקיטור המקורי מתורכיה והוצב על המסילה המקורית מהמאה הקודמת.

מתחם התחנה הוא בראש ובראשונה אתר בעל חשיבות היסטורית. מבני התחנה עברו שימור תוך הקפדה יתרה שתכלול את מרכיבי החומר, הצורה והמתקנים הנלווים לו, כגון קרונות ומסילות. השימור משחזר בדייקנות את תפארת המבנים והתקופה. במתחם נמצא מבנה טרמינל התחנה המקורי שחודש והוסב לגלרייה לאמנות בחלקו העליון ולמעדניית גורמה בקומה התחתונה.עוד במתחם קרונות עתיקים, המסילות ובית מנהל התחנה.

כיום מתחם הקטר הינו מתחם פנאי חוויתי, תיירותי קולינרי ותרבותי, המציע מגוון פעילויות פנאי לכל המשפחה ומציע מפגש מרתק בין ישן לחדש,  ולפעילויות חוויתית למגוון קהלים באירועי שיא ובשגרה.

מפגש מרתק בין תרבות, אוכל, פנאי ולייף סטייל. במתחם מתקיימים אירועי תרבות ואמנות, פעילויות פנאי וספורט, התחנה שוקקת חיים ושומרת על האווירה והערכים המיוחדים של המבנה ההיסטורי.

השימור והשיקום של המתחם מאפשר למבנים לדבר בעד עצמם ולספר, ללא מילים, בדרך חוויתית ומרגשת, את סיפור המקום, מה שהופך את התחנה לא רק לתחנה סופית אלא לתחנת יציאה מרכזית לטיולים וסיורים בעיר העתיקה והחדשה

איך מגיעים

פרטים נוספים

שעות פעילות

ימי א’ – ה’: 9:00 – 20:00

שישי עד כניסת שבת

 

יצירת קשר

טלפון: 08-6234613
נגישות: נגישות חלקית (יש לתאם הגעה מראש)

פעילויות קיץ ייחודיות במתחם הקטר 70414

המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי חברת יעדים. חברת יעדים אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. **מימוש ההטבה מותנה בהצגת תעודת תושב/תעודת זהות/רישיון נהיגה ט.ל.ח

המועדפים שלי 0
יצירת קשר חיפוש