מינהלת העיר העתיקה

 

 

מינהלת העיר העתיקה שבחברה הכלכלית אחראית על פיתוח העיר העתיקה ועבודות פיתוח תשתיות והקמת פרויקטים מובילים שמשנים את פני העיר העתיקה ואת תרבות הפנאי והבילוי בעיר.

החברה הכלכלית ביצעה עבודות פיתוח תשתיות ברחובות מרכזיים בעיר העתיקה שכללו, החלפת תשתיות, פיתוח מדרכות, סלילת כבישים, כאשר העבודה נעשית בהתאם לשימור העיר העתיקה ולפי תוכנית אדריכלית המתאימה את העבודות לאופי העיר העתיקה. 

החברה הכלכלית הקימה את מרכז באר אברהם, פיתוח עורקי תחבורה ראשיים וכן מבני ציבור רבים. 

בנוסף פיתחה החברה הכלכלית את גן אלנבי, הגן מסביב למוזאונים הנגב ותרבות האסלאם ועוד.

מינהלת העיר העתיקה האחראית על פיתוח ומוקדי התרבות בעיר מלווה ומנהלת את הפרויקטים הרבים שהפיחו רוח בעיר העתיקה.

מבני העיר העתיקה, מלאי השראה ויופי הופכים להיות חלק בציר המוזאונים העירוני שמושך אליו תיירים רבים מהארץ ומהעולם ומשלב עוגנים תיירותיים שנפתחו לאחרונה, ביניהם מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם, פארק קרסו למדע, מתחם הקטר 70414 לצד מרכזי תרבות מרהיבים כמו מוזיאון הנגב לאמנות, גלריות ייחודיות ומוקדי תרבות ואמנות שונים.

מבנים ובתים ייחודיים הופכים למסעדות ובתי קפה חדשים עם טעמים מפתיעים. גלריות אמנות, אירועי תרבות ופסטיבלים ממלאים את כל הרחובות העתיקים והחדשים בתוכן, שמחה והשראה.

העיר העתיקה מתבססת כמוקד מגורים לצעירים ומלאה במשך כל שעות היממה בסטודנטים, מוזיקאים ואמנים המתגוררים בה ויוצרים אווירה תוססת ועכשווית המשתלבת בהרמוניה עם המתרחש בעיר העתיקה.

אין עוד הרבה מקומות בהם ההיסטוריה, ההווה והעתיד נפגשים בכל יום, שעה ודקה ובזה יופייה הכל כך מיוחד. 

 

למעבר לאתר המנהלת להתחדשות עירונית

למעבר לאתר עיריית באר שבע

למעבר לאתר החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע

המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי חברת יעדים. חברת יעדים אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. **מימוש ההטבה מותנה בהצגת תעודת תושב/תעודת זהות/רישיון נהיגה ט.ל.ח

המועדפים שלי 0
יצירת קשר חיפוש